Случайная информация 12 - Интернет-магазин развивающих игрушек BEBIK
    Главная
    Регистрация
    Прайс-лист
    Обратная связь
    Пользователям сайта
    Нашим клиентам
Поиск
  
    
искать в найденном
Каталог
  Игры Никитина
  Методика Монтессори
  Методика Домана
  Для самых маленьких
  Конструкторы
  Логические кубы, пирамидки
  Наборы для творчества, пальчиковые краски
  Настольные игры
  Детское домино
  Головоломки, паззлы
  Детям с особыми потребностями
  Деревянные развивающие игрушки Bino
  Smoby
  Куклы-перчатки
  Шнуровки
  Игрушки на магнитах
  LEGO
  Эксклюзивчики
  Книги
  Наглядные пособия
  Спортивный уголок
Авторизация
Логин:
Пароль:

забыли пароль?
Регистрация
Быстрая связь
  (0532) 614 140
    224980242
   

Проект в помощь родителям МАМКА
Одяг для немовлят та дітей віком до 3х років! Сайт и форум для родителей
Нашим друзьям

Друзьям, партнёрам и оптовым покупателям предлагаем...

Обратите внимание

«Кибер-Няня»  позаботится о Ваших детях, когда Вас нет рядом!

"Сорока-ворона кашу варила..."

Pyx пальців i кистей рук дитини мають на її розвиток особливий вплив. Як ви пам'ятаєте, у немовлятка кисті завжди стиснуті в кулачки, i якщо дорослий вкладае свої вказівні пальці в його долоні, дитина їх міцно стискає (i часом так міцно, що малюка можна навіть трохи підняти). Втім, ці маніпуляції відбуваються на рефлекторному piвнi. Ti чи iншi дії дитини ще не досягли високого контролю з боку мозку, що у подальшому дозволятиме свідомо виконувати певні рухи.

Значения хапального рефлексу велике, i полягае воно у здатності дитини не випускати з рук тих чи тих предметів. 3 розвитком мозку цей рефлекс перетворюеться в уміння хапати i відпускати. Чим частіше у дитини задіяний хапальний рефлекс, тим ефективніше відбувається емоційний та інтелектуальний розвиток малюка.

Про вплив мануальних(ручних)дій на розвиток мозку було відомо ще в II столітті до нашої ери в Китаї. Фaxiвцi стверджували, що iгpи за участю рук i пальців (на зразок нашої «Сороки-ворони» тощо) сприяють гармонійному розвитку тіла i розуму, підтримують у належному стані мозкові системи.

Японський лікар Намікоci Токудзіро створив методику оздоровчого впливу на руки. Він стверджував, що пальці мають велику кількість рецепторів, які надсилають імпульси до центральної нервової системи людини. На кистях рук є чимало акупунктурних точок, масажуючи які можна впливати на внутрішні органи, що рефлекторно з ними поєднані.

По насиченості акупунктурними зонами кисть не поступаеться вуху чи стопi. Східні медики встановили, що масаж великого пальця підвищує функціональну активність головного мозку, масаж вказівного пальця позитивно впливає на стан шлунку, середнього на кишечник, безіменного - на печінку i нирки, мізинця - на серце.

У Китаї поширені вправи долонь з кам'яними i металевими кульками. Популярність цих занять пояснюється їx оздоровчим i тонізуючим ефектом, що вони справляють на організм. Регулярні вправи з кульками поліпшують пам'ять, розумові здібності дитини, усувають її емоційну напругу, поліпшують діяльність серцево-судинної i травної систем, розвивають координащю pyxiв, силу i спритність рук, підтримують життєвий тонус.

У Японії широко використовують вправи для долонь i пальців з грецькими ropixaми. Чудовий оздоровчий i тонізуючий вплив на організм людини має перекочування між долонями шестигранного олівця. Талантом нашої народної педагогіки ствоpeнi дитячі iгpи, забавлянки «Ладушки, ладусі», «Сорока-ворона», «Куй, куй чобіток» та iншi. Їx значения досі недостатньо осмислено дорослими. Переважна бiльшість батьків вважають, що ці ігрові заняття лише розважають, а не, скажімо, розвивають, оздоровлюють. Насправді ж дослідження вітчизняних фізіологів підтверджують зв'язок розвитку рук iз розвитком мозку. Працi В. М. Бехтерєва довели вплив маніпуляції рук на функції вищої нервової діяльності, розвитку мовлення.

Прості рухи рук допомагають прибрати напругу не лише iз самих рук, але й з губ, знімають розумову втому. Вони здатні поліпшити вимову багатьох звуків, а значить розвивати мову дитини. Дослідження М. М. Кольцової довели, що кожен палець руки має доволі широке представництво в Kopi великих півкуль мозку. Розвиток тонких pyxiв пальців рук передує появі артикуляції складів. Завдяки розвитку пальців у мозку формується проекція «схеми людського тіла», а мовленєві реакції перебувають в прямій залежності від тренованості пальців. Таке тренування слід розпочинати iз самого раннього дитинства.

Враховуючи оздоровчий вплив на організм кожного з пальців, допомагайте дитині координовано i спритно ними маніпулювати. Звертайте увагу на опанування дитиною простими, але в той же час життєво важливими вміннями - тримати чашку, ложку, олiвці, вмиватися. Наприклад, якщо чотирирічний малюк не вміє доносити в пригоршні воду до лиця - це означає, що у нього відстає у розвитку дрібна мускулатура. Виявивши відставання у дитини, не засмучуйтесь. Розпочніть робити з нею пальчикову гімнастику. Терпіння i удачі вам у заняттях 3i своїми дітьми.

Е. Степаненкова, кандидат педагогічних наук.

Для розвитку дрібної моторики рук пропонуємо такі іграшки:

- різноманітні шнурівки різної складності(від простого протянування шнурочка в отвори на малюнках до пришнуровування багатьох деталей до зображення)
- моторичні лабіринти ( по металевим прутикам треба переміщувати намистинки різної форми та кольору)
- пірамідки (класичні та логічні)
- логічні куби ( пластмасові та дерев'яні з фігурками різної форми та кольору)
- іграшки-мотрійки ( кожна така іграшка вміщує персонажів різних казок)
- паззли (дерев'яні та картонні, для найменших діточок та для старших дітей)
- рамки-вкладки
- лялькові театри ( є окремі ляльки і цілі театри)
- набори для творчості ( царапки, пальчикові фарби, набори для створення гіпсових барел'єфів, які потім треба розфарбувати)
- спеціальні тренажери для кисті (насадки на ложку і ручку)
- конструктори (м'які, дерев'яні, металеві)

Версия для печати Версия для печати
Корзина
(нет товаров)

Оформить заказ >>
Оплата  Доставка

Способы оплаты

Доставка заказа

Новости
12.10.2007
Новые товары в "Наборах для творчества"

02.10.2007
Приз сентября нашел своего победителя!

12.09.2007
Старые, добрые картонные игры

08.09.2007
Термопластилин - новинка среди материалов для лепки

05.09.2007
Игры Никитина производят в Украине

Все новости...

Подписаться на новости:История
Вопросы  Ответы

Ответы на часто задаваемые вопросы

Случайная информация
BEBIK-лотерея

Среди посетителей интернет-магазина развивающих игрушек BEBIK проводим...

Голосование
  Что Вы хотели бы получить в качестве бесплатного подарка к заказу?
мультфильмы
детские кинофильмы
аудиокниги
книги по развитию детей

[ Главная | Регистрация | Прайс-лист | Обратная связь | Пользователям сайта | Нашим клиентам | Корзина ]

Copyright © Интернет-магазин развивающих игрушек BEBIK . Все права защищены.
Рейтинг on-line комерции в Украине. Интерент магазин - отзывы